Вперше на парафії Архистратига Михаїла у Забужжі!!!
Віддавна в народі посвячену на Водохреща воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки, тварин, автомобілі. Залишається загадкою той факт, що водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Найбільш поширеною традицією на Водохреща була і залишається традиція купання в щойноосвяченій водоймі. Щороку дедалі більше українців наважуються зайти у крижану очищену воду. Багато кого зробити такий відчайдушний вчинок залякує страх захворіти, проте, варто зазначити, що ще не чутно було про жоден випадок хвороби після купання на Водохреща. Люди стверджують, що навпаки вода їх зцілювала після хронічних захворювань. Всі, хто купалися хоча б раз в крижаній купелі в один голос стверджують, що якщо скупався один раз - неодмінно скупаєшся і вдруге наступного року, так як зупинитися не хочеться, настільки пробирає захоплюючим відчуттям та незабутніми враженнями.
Але слід розрізняти народні традиції від церковних. Церква ніколи не заохочувала вірних занурюватись у воду, це кожен сам повинен вирішити для себе. Для сучасної людини черпання освяченої води стало важливішим за молитву в храмі, занурення у воду стало чимось модним і люди очікують якогось дива більше від води ніж від Бога. І це вже не вияв християнства.
В це свято Богоявлення ми повинні розуміти, що освячення води і занурення в неї це є символічний спомин про наше очищення, яке ми отримали в Тайні Хрещення. Зануренням у воду ми ніби виявляємо своє бажання очиститися від гріхів і провадити своє життя з Богом.
Цьогоріч забузькі хлопці разом з священиком вперше організували Йорданську купіль. Несподівано багато парафіян відгукнулись на це. Відразу ж після обряду освячення води о. Йосипом, найсміливіші занурились в воду. Надіємось, що купання на свято Богоявління у с. Забужжя стане не просто традицією, чи чимось модним, а дійсно, кожне занурення у воду буде зовнішнім виявом провадити своє життя з Богом.